Home » Aktualności » Spotkanie z prawnikiem w ramach projektu „ABC świadomego seniora”

Spotkanie z prawnikiem w ramach projektu „ABC świadomego seniora”

Prawo Konsumenta dla Seniorów Pod takim hasłem w dniu 20.03.2019r. w ramach projektu socjalnego „ABC świadomego seniora” realizowanego przez GOPS w Sokolnikach odbyło się spotkanie dla seniorów z radcą prawnym Panem Aleksym Gierusem, który przez wiele lat swojej pracy zawodowej pełnił funkcje rzecznika praw konsumenta.

Zajęcia tradycyjnie odbyły się na terenie GOKSiT w Sokolnikach . Uczestnicy – Seniorzy chętnie rozmawiali na tematy związane z zawieraniem umów i możliwościami odstępowania od nich , omawiano sprawy reklamacji zakupów, sprawy spadkowe i testamenty.
W drugiej części spotkania tematem było bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców naszej gminy. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, oficer prasowy Damian Pawlak przedstawił najważniejsze zagrożenia związane z nieuczciwymi praktykami handlowymi oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym pieszych seniorów. Policjant udzielił cennych wskazówek dotyczących niebezpieczeństwa związanego z kradzieżami, domokrążcami.
Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów organizowanych z myślą o seniorach naszej gminy. Uczestnicy, jak dotychczas, są zadowoleni ze zdobytej wiedzy, a ponadto mają także szansę podzielenia się własnymi doświadczeniami i umiejętnościami, ale też otrzymania wsparcia społecznego.

Harmonogram wypłat

Świadczenia rodzinne
25.06.2024 r.

Pomoc psychologiczna logo
Logo projektu czyste powietrze
KDR logo
Zoom in Regular Zoom out
Empatia