Home » Aktualności » Spotkanie z prawnikiem w ramach projektu „ABC świadomego seniora”

Spotkanie z prawnikiem w ramach projektu „ABC świadomego seniora”

Prawo Konsumenta dla Seniorów Pod takim hasłem w dniu 20.03.2019r. w ramach projektu socjalnego „ABC świadomego seniora” realizowanego przez GOPS w Sokolnikach odbyło się spotkanie dla seniorów z radcą prawnym Panem Aleksym Gierusem, który przez wiele lat swojej pracy zawodowej pełnił funkcje rzecznika praw konsumenta.

Zajęcia tradycyjnie odbyły się na terenie GOKSiT w Sokolnikach . Uczestnicy – Seniorzy chętnie rozmawiali na tematy związane z zawieraniem umów i możliwościami odstępowania od nich , omawiano sprawy reklamacji zakupów, sprawy spadkowe i testamenty.
W drugiej części spotkania tematem było bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców naszej gminy. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, oficer prasowy Damian Pawlak przedstawił najważniejsze zagrożenia związane z nieuczciwymi praktykami handlowymi oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym pieszych seniorów. Policjant udzielił cennych wskazówek dotyczących niebezpieczeństwa związanego z kradzieżami, domokrążcami.
Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów organizowanych z myślą o seniorach naszej gminy. Uczestnicy, jak dotychczas, są zadowoleni ze zdobytej wiedzy, a ponadto mają także szansę podzielenia się własnymi doświadczeniami i umiejętnościami, ale też otrzymania wsparcia społecznego.

Harmonogram wypłat

Świadczenia rodzinne
24.11.2023 r.

Pomoc psychologiczna logo
Logo Projektu Samorząd Przyjazny Rodzinie 2021
Logo projektu czyste powietrze
KDR logo
Zoom in Regular Zoom out
Empatia