Home » Aktualności » Masz możliwość przyjęcia uchodźców z Ukrainy pod swój dach? Poinformuj nas!

Masz możliwość przyjęcia uchodźców z Ukrainy pod swój dach? Poinformuj nas!

Flaga Ukrainy

Szanowni Państwo,

tak jak cały cywilizowany świat, również i my jesteśmy głęboko poruszeni brutalnym atakiem Federacji Rosyjskiej na swojego sąsiada – Ukrainę.

Biorąc pod uwagę możliwość dalszej eskalacji wojny, zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie propozycji wsparcia dla sąsiadów z Ukrainy, których życie i zdrowie jest zagrożone. Propozycję w zakresie oferty osób prywatnych, które chcę przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy, prosimy kierować na adres pomocua@sokolniki.pl. W wiadomości proszę wskazać: adres, imię i nazwisko, numer telefonu, liczbę oferowanych miejsc i termin planowanej pomocy oraz inne ważne informacje. Na powyższy adres e-mail można również zgłaszać inne, niestandardowe wsparcie.

W przypadku zgłoszenia skontaktuje się z Państwem pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokolnikach. Po dokonaniu weryfikacji dane zostaną przekazane Wojewodzie Łódzkiemu celem właściwej relokacji osób potrzebujących na terenie województwa łódzkiego lub wykorzystane w razie konieczności – przybycia potrzebujących pomocy bezpośrednio do naszej Gminy.

W sprawie uchodźców z Ukrainy informacji udziela GOPS w Sokolnikach w godzinach pracy Ośrodka, po godzinie 15:30 proszę o kontakt pod Nr tel 798 227 146 dyżur pełni Ewa Szandała kierownik GOPS .

Harmonogram wypłat

Świadczenia rodzinne
23.05.2022 r.

Świadczenie wychowawcze (500+)
24.05.2022 r. 

Poradnik Seniora na czas pandemi logo
Pomoc psychologiczna logo
Logo Projektu Samorząd Przyjazny Rodzinie 2021
Logo projektu czyste powietrze
KDR logo
Zoom in Regular Zoom out
Empatia
Logo fundacji Wawel